Preventivní stomatologie bojuje proti nejrozšířenější infekční chorobě na světě – zubnímu kazu, která trápí až 90% populace. Základními pilíři prevence ve stomatologii jsou pravidelné preventivní prohlídky a dodržování správné dentální hygieny.

Snažíme se maximálně předcházet novým lézím zubního kazu, jejichž vzniku mimo jiné brání správné používání dentálních pomůcek a zubní pasta s fluorem.

Preventivní prohlídka je hrazena zdravotními pojišťovnami 1x ročně u dospělých jedinců a 2x ročně u dětí a mladistvých do 18 let. Součástí je  vyhotovení tzv. postranního snímku bite-wing, který odhalí skryté kazy a nepřesnosti ošetření. RTG přístroj se  čtecím zařízením PSPIX, který na našem pracovišti používáme, nám pomáhá tyto léze detekovat, neboť pouhých 20% v ústech pacienta vidí lékař a 70% RTG.

Preferujeme rodinný typ zubní péče, to znamená, že zubního lékaře pravidelně navštěvuje celá rodina. Dítě si zvyká na vyšetření a i případné zákroky snáší postupně mnohem lépe. Naši lékaři volí individuální přístup ke každému dětskému pacientovi s ohledem na jeho věk. Na první prohlídku k zubnímu lékaři by mělo dítě přijít již ve věku 1 roku. Veškerou zodpovědnost za chrup dítěte nesou rodiče, proto je důležité docházet na preventivní prohlídky každých 6 měsíců, aby se dalo předejít problémům jak v dočasném, tak ve stálém chrupu.

V neposlední řadě se zabýváme i parodontologickou stránkou onemocnění dutiny ústní, která bývá zubními lékaři často opomíjena.